انجمن

ایران

افزایش تأمین مصارف آب از محل سدها در مهرماه
به گزارش خبرنگار اقتصادی، فیروز قاسم‌زاده سخنگوی صنعت آب ایران، با تشریح وضعیت مخازن سدهای کشور از ابتدای س...

مهر ۳۰, ۱۴۰۲

توسعه سیستم‌های خورشیدی در پژوهشگاه نیرو/ ظرفیت...
نخستین جشنواره “سایه‌بان‌ها، چترهای حرارتی و خورشیدی” که با هدف جذب و حمایت از ایده‌ها‌، طرح‌ها...

مهر ۳۰, ۱۴۰۲

تازه ترین خبر ها

فروردین ۱۸, ۱۴۰۳

دومین نمایشگاه بین المللی بتن آماده خرداد امسال ب...

مهر ۳۰, ۱۴۰۲

توسعه سیستم‌های خورشیدی در پژوهشگاه نیرو/ ظرفیت ک...

مهر ۳۰, ۱۴۰۲

Development of solar systems in Niro Research Ins...

تداوم کاهش بارش‌ها تا ۵ آبان

برآوردهای موسسه تحقیقات آب از تداوم کاهش بارش‌ها در حوضه‌های آبریز درجه یک و دو حکایت دارد؛ به‌گونه‌ای که تا ۵ آبان‌ماه وضعیت بارشی چندان مطلوب ارزیابی نمی‌شود.

به گزارش گروه اقتصادی، بر اساس اعلام موسسه تحقیقات آب، وضعیت کم‌بارشی در سال آبی جدید در حوضه‌های آبریز اصلی و درجه دوم کشور همچنان ادامه دارد.

بر این ‌اساس، برای هفته منتهی به ۵ آبان‌ماه، وقوع بارش برای مناطقی از جنوب کشور مورد انتظار نیست. در هفته منتهی به ۵ آبان‌ماه همه حوضه اصلی آبریز کشور دارای بارش‌های متفاوتی خواهند بود که پربارش‌ترین آنها حوضه آبریز فلات مرکزی و کم‌بارش‌ترین هم حوضه آبریز قره قوم خواهد بود.

پیش‌بینی می‌شود حوضه آبریز فلات مرکزی بیشینه بارش ۲۷ میلیمتری و متوسط محدوده ۶ دهم میلی‌متری را خواهد داشت. برای حوضه آبریز خلیج‌فارس و دریای عمان نیز در هفته منتهی به ۵ آبان‌ماه بیشینه بارش ۱۷.۹ میلیمتری و متوسط بارش سه دهم میلیمتری پیش‌بینی می‌شود.

حوضه آبریز دریای خزر در هفته منتهی به ۵ آبان‌ماه بیشینه بارش ۹.۲ میلیمتری و متوسط محدوده چهاردهم میلیمتری را خواهد داشت. همچنین بر اساس پیش‌بینی‌ها حوضه آبریز دریاچه ارومیه در هفته منتهی به ۵ آبان‌ماه بیشینه بارش ۷.۵ میلیمتری با متوسط بارش سه دهم میلی‌متر را خواهد داشت.

حوضه آبریز قره قوم هم بیشینه بارش چهار دهم میلی‌متری با متوسط محدوده صفر میلی‌متری را تجربه خواهد کرد. حوضه آبریز مرزی شرق هم دارای بیشینه بارش پنج دهم میلیمتری و متوسط محدوده بارش صفر میلی‌متری خواهد بود. همچنین دو حوضه آبریز درجه ۲ کشور هم بدون بارش خواهند بود.

مهر ۳۰, ۱۴۰۲